Sterilizační centrum

 

 Kontaktní osoba

  • Bc. Marcela Rohovská - chirurgie
  • Telefon: 567 579 664

Kontaktní osoba

  • Božena Šťávová - gynekologie
  • Telefon: 567 579 654
 

V prvním patře polikliniky se nachází malá centrální sterilizace. Sterilizace je prováděna v autoklávu, tzn. vlhkým teplem.

K vlastní sterilizaci jsou příjmány všechny použité nástroje a pomůcky, které jsou mechanicky očistěné a osušené a dekontaminované prostředkem s virucidní účinností.

Poslední fázi předsterilizační přípřavy, tzn. vložení předmětu určených ke sterilizaci do vhodných obalů, které chrání před mikrobiální kontaminací, zajišťujeme v rámci poskytovaných služeb pouze subjektům Polikliniky Třešť. Ostatní zdravotnická zařízení si materiál ke sterilizaci dodají již zabalený a zatavený.

Za správnost předsterilizační přípravy po právní stránce zodpovídá objednavatel!

Obaly určené ke sterilizaci v autoklávu jsou buď jednorázové papírové obaly (Lukasterik), nebo kombinované obaly (papír + folie), nebo pevné obaly (speciální sterilizační kontejnery).

 

Ceník poskytovaných služeb a způsob platby

Ceník poskytovaných služeb sterilizačního oddělení najdete zde (platnost ceníku od 1. 2. 2023). Pravidelní odběratelé provádí platbu v hotovosti jedenkrát měsíčně nebo po domluvě fakturou. Při jednorázovém odběru se provádí platba při převzetí zakázky. Při větším stálém odběru je možno dohodnout i paušální platbu. Na zakázce uveďte svoje jméno, telefonní číslo, eventuelně razítko oddělení a požadovaný termín dodání.

 

Expirace materiálů

Druh obalu Volně ložený Chráněný
Sterilizační kontejner 24 hod 48 hod
Lukasterik 6 dnů 12 týdnů
Folie 6 dnů 12 týdnů
Dvojitý obal 12 týdnů 6 měsíců
 

Ordinační hodiny

Pondělí - čtvrtek
07:00 - 12:00